čištění ulic Vyškov 2019

Harmonogram čištění ulic ve Vyškově 2019

Zprávy MěÚ

Odstraňování tun prachu, písku a nečistot z ulic Vyškova začne letos 29. března. Město apeluje na řidiče, aby byly ohleduplní a v daných lokalitách a daných termínech neparkovali.

Harmonogram čištění komunikací po zimní údržbě

29. 3. Heydukova, Nerudova, Jiráskova, Kašíkova, Maxima Gorkého, Puškinova

1. 4. Hřbitovní, Kostelní + parkoviště, Sokolská, Dvořákova, Masarykovo náměstí, Pivovarská, Sušilova, Husova

2. 4. Komenského, Pod Újezdem, 9. května, Karla Čapka, Luční, Družstevní , Marie Majerové, Michalovecká, Pod Nemocnicí, Purkyňova (č.p. 1 + 3)

3. 4. Petra Bezruče, Dr. Janáčka, Boženy Němcové, Alšova, Tyršova – Sokolský dům, Tyršova – naproti Sokolskému domu (slepá), Tyršova – vjezd naproti Smetanovu nábřeží, parkoviště u kruhového objezdu, parkoviště Kašíkova – Prior, parkoviště u nemocnice + nové parkoviště, parkoviště za hygienickou stanicí + Dobrovského, parkoviště Aquapark Vyškov, parkoviště Angis + Wolkerova (část 1+2), parkoviště u prodejny Herman, parkoviště zámeček + pivovar, parkoviště ČD

4. 4. Tyršova – dům sociálních služeb, Tyršova – pod Tržištěm, Tyršova – parkoviště na hlavní ulici, Rychtářov, Hasičská, Na Hraničkách (vjezdy do dvorů)

5. 4. Antonína Zápotockého, Pionýrská, Sídliště Osvobození – hlavní kolem školy po odbočku k Albertu, Na Hraničkách

6. 4. sídliště Víta Nejedlého – hlavní + parkoviště, uvnitř sídliště

8. 4. Pazderna, Juranova, Sídliště Osvobození – hlavní od Alberta k Dědické, dvůr č. 1, Mánesova

9. 4. náměstí Svobody + parkoviště, Sídliště Osvobození – dvůr č. 2, pod Duklou (ke garážím), Lhota, Pařezovice

10. 4. Hamiltony, Slunečná, Lenfeldova, U Jordánku III., Moravská, Květná, Jabloňová, Hanácká

11. 4. U Splavu, U Mlýna, Sídliště Osvobození – dvůr č. 3, Opatovice

12. 4. Revoluční, Závodí, A. B. Svojsíka + parkoviště, Jízdárenská, Sídliště Osvobození – dvůr č. 4

15. 4. Zahradní, Čtvrtníčkova, Polní, Sadová, Na Hrázi, Palánek

16. 4. Potoční, Dr. Růžičky, Kopřivova, Minátky, Pustiměřská, Tovární, Průmyslová – ke Zbrojovce, parkoviště PDA, parkoviště Moravan

17. 4. Krátká, Nádražní, sídliště Sochorova, Stejskalova, Ve Mlýnku, Drnovská, Na Nouzce, Na Sadě, Karla Čapka – Brněnská (u Jandovky)

18. 4. Hrnčířská, Sportovní, Letní, Jarní, Jungmanova

23. 4. Dukelská, „stará“ Hybešova + parkoviště pod domem č. 110, Tržiště, Joklova + nové domky, Kroměřížská – slepá

24. 4. Albrechtova, Žerotínova, Švermova, Trpínky, U Jordánka I., U Jordánka II., Nová ulice

25. 4. Smetanovo nábřeží, Křečkovská – podélné parkoviště, V Brňanech, Lípová, Kpt. Otakara Jaroše

26. 4. Fučíkova, Na Vyhlídce, „nová“ Hybešova bez parkoviště pod č. 110, Cukrovarská + Brněnská I.,II.

Nepozorní či neukáznění řidiči nerespektují přenosné dopravní značky upozorňující právě na jarní čištění. 

V ulicích města jsou přitom v dostatečném předstihu. „Bohužel jde stále o stovky řidičů, kteří značení nerespektují a brání zaparkovanými auty v úklidu. Letos jsme navýšili počet dopravních značek, aby se nestalo, že si upozornění nějaký šofér nevšimne. Jedná se o významnou investici do zlepšení životního prostředí ve městě. Jde o jediný den v roce, pevně proto věříme, že řidiči budou ukáznění,“ doufal místostarosta Vyškova Roman Celý. 

Nepoučitelnost ovšem trvá. Spolu s úklidovou firmou tak do ulic vyrážejí také městští strážníci. Každoročně evidují stovky přestupků. Jak navíc upozornil šéf městské policie Petr Sedláček, pokud by ráno jeho kolegové s megafonem a zapnutými majáky jednotlivé lokality neobjížděli a neupozorňovali na čištění šoféry, číslo by šlo závratně nahoru. „V případě nerespektování přechodného dopravního značení je možné neukázněným řidičům uložit na místě pokutu až do výše dvou tisíc korun. Nepřeparkovaná auta se pak musí složitě obmetat,“ zmínil velitel Sedláček. 

Nejhorší situace bývá tradičně na sídlištích. Na nelichotivých předních místech je Osvobození, Víta Nejedlého a Smetanovo nábřeží. Blokové čištění po zimní údržbě letos startuje v pátek 29. března, konec je naplánovaný na 26. dubna. 

Čistící technika vždy vyjíždí do větších lokalit vícekrát. Jednoduše proto, aby si lidé mohli v rámci sídliště kam přeparkovat. Úklid konkrétního místa v daném termínu končí odstraněním dopravního značení. „Stává se, že je už dopoledne v konkrétní lokalitě uklizeno, jakmile tedy značka zmizí, mohou se řidiči na parkoviště vrátit,“ připomněl místostarosta Celý.

Zdroj: TZ MěÚ Vyškov
Foto: Facebook MěÚ Vyškov


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *