jarní únava mango

Jak si poradit s jarní únavou? Vyzkoušejte mango!

Jak na to

Trápí vás po zimě únava, nesoustředěnost nebo dokonce špatná nálada až deprese? Nepodléhejte těmto pocitům a vyrazte s nimi do boje. Na pomoc vám rádo přispěchá tropické mango. 

Mango z Indie…

Mango je původem z Indie, kde je považováno za národní ovoce. Mangovník, který dorůstá až 20 metrů, představuje symbol síly a moci a je schopen se dožít až několika stovek let. Za dobu života jeden mangovník vyprodukuje až několik milionů kusů ovoce o průměrné váze 300 – 500 g. Plod mangovníku však může vážit až 2 kg.

mango jarní únava Vyskov

…je všestranně využitelné ovoce

Zralé mango má sytě žlutou dužninu, která je vláknitá a velice šťavnatá s jemným aroma chuťově připomínajícím broskev. Nejvhodnější je konzumovat mango čerstvé, jen tak si v něm uchováte všechny obsažené blahodárné vitamíny, antioxidanty a další tělu prospěšné látky. Na druhou stranu z manga se dá uvařit i džem, marmeláda či sirup.

…plné prospěšných látek

Čerstvé mango je přímo napěchované látkami pomáhajícímu našemu tělu v očistných procesech. V malém 300 gramovém ovoci naleznete zdroj několika antioxidantů: vitamínu E, vitamínu A (beta karotenu) a vitamínu C. Tyto látky chrání naše buňky před nebezpečným působením volných radikálů a předcházejí tak nezvratným degenerativním procesům. Díky pozitivnímu vlivu manga na náš imunitní systém je vhodné tuto vitamínovou bombu konzumovat právě v době očistných kúr, kdy potřebujeme nastartovat oslabený organismus, či v období zvýšeného výskytu chřipek. Vitamín A má pak pozitivní vliv na zrak, malé mango jej obsahuje celou doporučenou denní dávku pro člověka.

Mango obsahuje i spoustu dalších vitamínů a minerálů, například draslík, mangan, hořčík nebo vitamín B.

Mango pro lepší náladu a zvládání každodenního stresu

Z řady vitamínů B zmiňme především účinky vitaminu B6 neboli pyridoxinu, jehož nízká hladina způsobuje nesoustředěnost, nespavost a poruchy nálady. V mangu je ho opravdu významné množství. Pravidelnou konzumací manga si můžeme hladinu tohoto vitamínu udržovat na hodnotě dostatečné pro náš spokojený život.

Krása z manga

Mango se díky vysokému obsahu beta karotenu a manganu postará o krásné opálení naší pleti. Z manga se dokonce vyrábějí přípravky pro ošetření pleti před i po opalování. Mango pozitivně působí i na kvalitu vlasů a nehtů a jeho konzumace díky vysokému obsahu kyseliny panthotenové (vitamín B5) příznivě ovlivňuje i pružnost naší pokožky.

Připravte si obličejovou masku

Chcete-li jít kráse naproti, připravte si masku z manga. Stačí rozmačkat dužninu a nanést ji na očištěnou pleť. Po několika minutách ji omyjte a užívejte si příjemného pocitu jasné a jemné pokožky, která navíc dostala látky, jež předchází vzniku akné.  Potřebujete-li znásobit účinek masky proti akné, přidejte mangu obyčejný tvaroh. Uvidíte, jak bude po smytí masky vaše pleť zářit.

Mango je tak ideální potravinou na zvládání jarní únavy, špatné nálady, podpoření detoxikace organismu a přípravu na léto do plavek. Vyzkoušíte ho?

Foto: Pixabay
Sponzor příspěvku: GoOrganic.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *