jak usetrit na online nakupu

Jak ušetřit při online nákupech

Z online světa

Internetové nákupy nabízí kromě zvýšeného komfortu i jiné výhody, které se promítají mimo jiné také do možnosti významných finančních úspor. V následujícím článku se podíváme na některé způsoby, které vám pomohou jejich docílení.

Slevy a akce

Stejně jako v kamenných obchodech, můžete narazit i při online nakupování na velké množství slev a akčních nabídek. Výhoda spočívá především ve faktu, že při nákupu přes počítač nemusíte slevy fyzicky vyhledávat, ale vše je dostupné na jednom místě. Pokud tedy budete v obraze a neustále budete mít přehled o momentálních výhodných nabídkách, můžete ušetřit i velmi vysoké částky.

Cashback portály

Tyto inovativní projekty se odměňují svým stálým zákazníkům za opakované nákupy a vracejí jim část utracených částek zpět na jejich účty. V praxi tedy v závislosti na výši vaší útraty, můžete dosáhnout zajímavých úspor. Čím větší budou vaše výdaje, tím větší částky se vám budou vracet zpět na váš učet. Na jednu stranu prodejci samozřejmě těmito nástroji stimulují zákazníky k dalším útratám, na stranu druhou rozumné využívání těchto bonusů může přinést výrazně výhodnější nákupy. Já používám Plnou Peněženku.

Slevové kupóny

Kromě zmiňovaných cashback portálu, se v dnešní době spousta internetových serverů orientuje také na zprostředkovávaní slev pomocí speciálních akčních kupónů. Ty nejčastěji obsahují různá hesla, po jejichž zadání získáte u vybraného online prodejce buď procentuální nebo fixní slevu na vybrané zboží. Pokud chcete ušetřit při nákupu na internetu, ověřte si, zda vámi vybraný prodejce tyto kupóny nevydává.

Bazary

Jestliže jste milovníky ještě výraznějších slev, můžete při nákupech na internetu využít také různých platforem, které se věnují prodeji zboží z druhé ruky. Nemusí se vždy jednat o použité kousky, ale například jen o produkty s poškozeným obalem nebo předváděcí varianty výrobků. Tyto výrobky naleznete v internetových bazarech, ale i v běžných obchodech, které věnují jejich prodeji většinou zvláštní sekce.

Nákupy ze zahraničí

Poslední možností, jak se na internetu dostat k nabídkám s výhodnějšími cenami, jsou zahraniční obchodní platformy. Obvykle platí, že výrobky dovážené z jiných zemí mohou být výrazně levnější než na domácím trhu. Obecně je však v těchto případech velmi pečlivě sledovat kvalitu vybraných produktů, a také si nastudovat legislativu, tak abyste nemuseli k ceně doplácet také clo a daně. V Česku jsou nejoblíbenější německý Amazon a čínský Aliexpress.

Autor: A.B. z Copywritting.cz
Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *