Město zainvestuje do šatny Aquaparku. Uberou skříňky, vymění zámky, nová desinfekce

Výměna šatních skříněk a ruku v ruce s tím výměna mincovních zámků včetně platebního terminálu. Správa majetku města Vyškova chystá na následující týdny další investiční akce spojené s vyškovským aquaparkem.  Zub času na 291 kusech skříněk vykonal své. Osmnáct let staré skříňky jsou působením vlhka, tepla, chemikálií a mechanickým namáháním výrazně poškozené a neopravitelné.

Nové budou základem i pro moderní odbavovací systém. „Instalace elektronických zámků včetně doplnění platebního terminálu bude totiž těsně navazovat na výměnu skříněk. Počítáme i se snížením počtu stávajících skříněk z důvodu nižší návštěvnické kapacity, konkrétně na 240 kusů. Polovina jich bude žlutá, druhá pak modrá. Chystanými kroky tak zvýšíme komfort návštěvníků při ukládání jejich věcí,“ shrnul investici místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

U skříněk půjde o laminátové desky vsazené do hliníkových profilů. Na investici bude navazovat nahrazení mincovních zámků, do kterých plavci nyní musejí vkládat desetikorunu. „Výměna má stejný důvod, jsou poruchové, pokroucené a zastaralé. Bazénové prostředí s nimi udělalo své, v provozu je máme už od roku 2000. Výměnou za čipové zámky, přechodem na elektronickou technologii a doplněním odbavovacího systému rovněž dosáhneme zlepšení kvality služeb směrem k našim návštěvníkům,“ poznamenal ředitel městské příspěvkové organizace Jaroslav Hastík.

Plavci tak budou mít od začátku identifikační náramek, který použijí nejen k uzavření skříněk, ale i třeba k nákupu občerstvení. „Jednoduše všechny platby budou probíhat pomocí zmiňovaného pásku, odpadne tak vracení se návštěvníků do skříněk pro peníze,“ sdělil místostarosta Usnul.

Další investicí chce Správa majetku města Vyškova zvýšit účinnost celého systému desinfekce bazénové vody. Technologie vodního hospodářství je totiž rovněž stará 18 let, doplní ji moderní středotlaké UV lampy, včetně dalších prvků tak, aby celý desinfekční proces fungoval vyváženě a efektivně. „Instalací moderní technologie UV lampy do technologického okruhu vyřešíme problémy s kvalitou vody, dojde ke snížení spotřeby vody i množství používané chemie. Nákupem tak zásadně zvýšíme účinnost celého systému desinfekce bazénové vody,“ popsal ředitel Hastík.

Vyškovský aquapark u návštěvníků nadále boduje. Loni se mohl pochlubit bezmála čtvrt milionem návštěvníků. Dosáhl tak na nejvyšší návštěvnost za posledních osm let. Největší zájem plavců od roku 2010 zaznamenal také u krytého bazénu.

Zdroj: TZ MěÚ

Foto: ilustrační z Amazonu, kde prodávají čipové zámky od 8,99 euro za 10 kusů. Ty na bazéně budou na náramku.

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci. Žiji většinu roku ve Švýcarsku, kde pracuji ve zdravotnictví. Baví mě a dělám digistory telling, marketing a vlastním cestovní agenturu na pronájem a prodej jachet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *