Na skok do Vídně, z Vyškova je to kousek

Už jste si rozmysleli, kam vyrazíte v rámci těchto prázdnin alespoň na jeden den za hranice města i státu ? Ještě ne? Pak dovolte, abychom vám navrhli jednodenní výlet do Vídně. Touto dobou totiž rakouská metropole ožívá květinami, kulturou a hudbou. Město navíc nabízí skutečně nespočet možností, jak trávit volný čas, tudíž si na své přijdou zamilované páry, rodiny s dětmi, ale i početnější skupiny přátel. Za čím se tedy do Vídně vydat?

PRATER

prater viden z vyskova

Horská dráha, obrovské kolo s výhledem na Vídeň, ale hlavně pouť, v jejímž prostředí se snad každý vrátí do dětských let. Prater je však více než “jen” lunapark snů. V areálu tohoto zábavního parku naleznete kromě světoznámých pouťových atrakcí také například muzeum voskových figurín Madame Tussaud, Zeissovo planetárium nebo dokonce Pratersaunu, což je hudební klub vytvořený z prostor bývalé sauny. Trochu kontroverzním, ale přesto zajímavým objektem je též tzv. Kugelmugel, spojený s vyhlášením “republiky Kugelmugel” za strany jeho autora jako symbol protestu proti rakouským úřadům.  No a nesmí chybět ani Prater Turm. Na vrcholu této věže se točí řetízkový kolotoč, z nějž si můžete vychutnat nádherný výhled na město.

SCHÖNBRUNN

viden na jeden den z vyskova

Nyní se přesuneme trochu dál od historického centra města, k zámku Schönbrunn. Ten je výrazně spjatý s císařovnou Marií Terezií, na jejíž pokyn mu byla vtisknuta dnešní podoba, a také s císařem Františkem Josefem I. V současnosti zde lze obdivovat vedle samotného paláce také krásně rozkvetlou zahradu či zahradní labyrint se symboly dvanácti znamení zvěrokruhu. Tak co, nezabloudíte mezi nimi?

HISTORICKÉ CENTRUM

viden Vienna Vyskov

V rámci historického centra rozhodně stojí za návštěvu gotická katedrála Sv. Štěpána. Návštěvníkům je přístupný interiér i velká věž, z níž se nabízí krásná vyhlídka na okolí. Milovníci hudby mohou hned po návštěvě chrámu zamířit k Mozartovu domu, který je situován asi 50 m od katedrály. Opačným směrem o něco dále stojí Hofburg – po mnoho let sídlo habsburských císařů. Zde je možné navštívit muzeum císařovny Sisi. Pokračovat poté můžete k budově opery a historické radnici. Na závěr si pak dopřejte šálek výborné vídeňské kávy a něco sladkého na zub za poslechu klasické hudby naživo v tzv. musikcafé.

Jak se tam dostanete ?

AUTEMAUTOBUSEM, VLAKEM

Z Vyškova autem po dálnici směr Brno, kolem Olympie dál na Vídeň. Po překonání zácpy na Mušově, kde zrovna teď opravují cesty, to půjde jako másle, rakušáci mají novou nádhernou dálnici. Pozor : v Rakousku potřebujete dálniční známku. K dostání jsou jednodenní, desetidenní a roční.

viden Vyskov rasa

Autobusem nebo vlakem pěkně pohodlně z Brna od 175 korun na osobu za jednu cestu. Jízdenky můžete objednat online ZDE.

regiojet vlak Vyskov

A kdyby se vám náhodou ve Vídni na tolik zalíbilo, zůstejte přes noc a ubytujte se v nějakém pěkném hotýlku, které jsou na Bookingu k mání od 276 korun.Booking.com

FOTO: Pixabay

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *