Nový trend jménem koloběžka pro dospělé

Určitě jste si již někdy ve svém okolí všimli dospělého, drandícího na velké koloběžce. Tento sport začíná být v současné době čím dál víc rozšířenější a oblíbenější. Jezdí velcí, malí, mladí i staří a všichni si užívají spojení sportovního vyžití s návštěvou oblíbených a zajímavých míst. V tomto stručném článku si přiblížíme, co koloběžkování přináší a obnáší a také pár základních tipů při výběru koloběžky.

Relax, sport, výlety

Jak už bylo uvedeno, koloběžkování spojuje hned několik faktorů. V první řadě relax. Vyjet si do přírody, vyčistit si hlavu a celkově se provětrat po celodenním sezení v kanceláři, kdo by odolal. Navíc koloběžka výborně slouží jako přibližovadlo na různá zajímavá místa, na které se chceme při nedělním odpoledni podívat. Snadno a zadarmo se na ní dostanete do práce a z práce a nemusíte se tlačit v přeplněné hromadné dopravě. A jeden z největších důvodů, proč si lidé koloběžku pořizují, je to, že koloběžkování je perfektní způsob hubnutí. Během koloběžkování si protáhnete a zpevníte celé tělo. Samozřejmě nohy (stehna a lýtka), břišní svaly a překvapivě i paže. Po pár projížďkách vás opustí bolesti zad.

kolobezka pro dospele

Výběr a koupě koloběžky

Koloběžek pro dospělé je vyráběno několik variant a typů.

Freestylové koloběžky, které jsou vhodné spíš pro mladší generaci. Jsou vhodné na rychlou jízdu, skoky, otáčky a jiné kousky

Skládací koloběžky, ty jsou vhodné pro nenáročné koloběžkáře například do města, kde se nepředpokládá, že budeme hltat kilometry a hodí se nám její skladnost například při nástupu do MHD.

Sportovní koloběžky, asi nejrozšířenější druh koloběžek, určen pro sportovní vyžití a delší cestování po silnicích, cyklostezkách a lehkým terénem. Tyto koloběžky se pak rozlišují podle velikosti kol

16″/12″
20″/16″
26″/20″

Sportovní koloběžky se vyrábí s nosností až 150 kg a pro lidi do 200 cm. Pozor si dejte při výběru koloběžky na výšku nášlapu. Některé koloběžky mají dokonce i výšku nášlapu nastavitelnou. Optimální výška je do 10 cm, poloha je pro nohy přirozenější a netrpí tak kyčle a kolena. Jízda je pohodlná a nebolí vás při ní nohy. Oproti tomu koloběžky s vyšším nášlapem mají výhodu, že zvládnou větší terén. Další maličkostí, na kterou se při výběru koloběžky mrkněte je, kudy má vedena brzdová lanka. Určitě je lepší, když je lanko vedeno uvnitř nášlapné plošiny a ne pod ní, zabrání se tak poškození lanka při jízdě větším terénem. Další věc, kterou je dobré si ověřit je kvalita ložisek a brzdového systému.

Co se týče výbavy pro koloběžku, je určitě z bezpečnostních důvodů důležité pořídit spolu s koloběžkou světlo, odrazky a přilbu. Samozřejmě v deštivém počasí oceníte blatníky a i jiné rozmanité doplňky, které je možné ke koloběžce pořídit, jako například stojan pro koloběžku, tachometr, brašna na řidítka, růžky na řidítka, rukavice a pod. K dostání je dokonce i dětská sedečka.

Když máte koloběžku vybranou nezbývá než si jízdu náležitě užít.

Berte tenhle článek jako první tip na vánoční dárek.

Koloběžky prodávají vyškovské specializované prodejny a je jich spousta k výběru na internetu pro online kupce jako třeba zde >>>
Koloběžky pro děti i dospělé na eshopech od 989 Kč

Úvodní foto ilustrační: Pixabay

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *