Novým starostou Vyškova je Karel Jurka

Už je to jasné, už je to dané, Vyškov má nového starostu a tím je pětačtyřicetiletý kandidát za ODS, bývalý vyškovský místostarosta Karel Jurka.

Vyškov má nově tři uvolněné místostarosty. Vzešly ze subjektů, které se pro další čtyři roky dohodly na správě města.

Koalici tak tvoří ODS, ANO 2011, KDU-ČSL, Volba pro město a Náš Vyškov. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu má většinu 17 mandátů. „Jelikož se do zastupitelstva dostaly všechny kandidující strany a hnutí, bylo patrné, že povolební vyjednávání nebudou snadná. Věřím, že koalice, která nakonec z jednání vzešla, bude úspěšná. Našli jsme shodu v prioritních bodech, v rétorice, ve fungování a v komunikaci úřadu s obyvateli našeho města. Pro rozvoj Vyškova uděláme maximum,“ prohlásil nový starosta Karel Jurka.

Po složení slibu všech 27 zastupitelů následovala právě volba starosty a místostarostů. Zastupitelé zvolili 1. místostarostkou Karin Šulcovou (ANO 2011), která bude zastupovat starostu města po dobu jeho nepřítomnosti a funkci bude stejně jako zbývající dva místostarostové vykonávat jako dlouhodobě uvolněná.

Návrat do známých vod hlásí místostarosta Roman Celý (KDU-ČSL), který post zastával už v letech 2004 až 2013, místostarostou zastupitelé zvolili i Josefa Kachlíka (Volba pro město), který ve vyškovském zastupitelstvu sedí již od roku 1998.

V devítičlenné Radě města má hnutí ANO 2011 tři zástupce (Karin Šulcová, Ivo Chomoucký, Jana Podrápská), občanští demokraté dva (Karel Jurka, Luboš Kadlec), lidovci také dva (Roman Celý, František Adamec) a Volba pro město (Josef Kachlík) i Náš Vyškov (Blanka Mikulková) po jednom členu.

Předsedou devítičlenného finančního výboru zastupitelé zvolili Jiřího Piňose (Náš Vyškov), devítičlenný kontrolní výbor povede Petr Hájek (ČSSD).

Nejbližší  zasedání Zastupitelstva města Vyškova se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince. „Intenzivně pracujeme na vyrovnaném rozpočtu pro příští rok, který je pro nás prioritou. Tou druhou je pak Programové prohlášení Rady města Vyškova pro volební období 2018-2022. Půjde o průřez našimi volebními programy,“ doplnil nový starosta Jurka.

Zdroj: TZ MěÚ Vyškov www.vyskov-mesto.cz 

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *