Přechod na nový systém na dva dny uzavře registr řidičů

Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. června budou uzavřeny přepážky na registru řidičů. Důvodem je celostátní přechod na digitalizovaný systém zpracování dat. Změna ovšem přinese několik výhod.

Novelizace zákona o provozu na pozemních komunikacích s sebou přináší změny, které se dotknou klientů, jež přijdou na vyškovský odbor dopravy. Po přechodu na nový systém již nebude možné zpracovat původní žádosti, ale pouze nově pořízené s digitalizovanými fotografiemi a digitalizovanými podpisy. Novelizace zákona nabývá účinnosti od 1. července.

Výroba dokladů tak doznává změn. „Žadatelé o řidičský průkaz už nebudou muset předkládat vlastní papírové fotografie. Ty pracovníci registru řidičů získají z registru Ministerstva vnitra České republiky, případně je pořídí na místě, podobně jako je tomu v případě žádosti o občanský průkaz nebo cestovní pas,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy městského úřadu Petr Buchta.

register ridicu online Vyskov

Stejným způsobem se budou vyřizovat žádosti o vydání průkazu profesní způsobilosti řidiče. Další výhodou pro žadatele je takzvané rozvolnění místní příslušnosti, což znamená, že si z důvodu například zaměstnání mimo bydliště může tuto agendu vyřídit kdekoliv v republice v pověřené obci. „Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní změnu ve vyřizování agendy řidičských průkazů, žádáme žadatele o pochopení, pokud by došlo na počátku července k problémům při provádění práce v novém systému,“ doplnil vedoucí odboru dopravy.

Michal Kočí, tiskový mluvčí města
www.vyskov-mesto.cz

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *