mobilní starostovna Vyškov

Sejdeme se pod věží aneb terénní starostovna startuje ve středu

Zprávy MěÚ

Ne každému jsou příjemné zdi úřadu, raději uvítá uvolněnější prostředí. Vedení radnice proto očekává, že osloví jiný okruh lidí. A ti přinesou nové podněty a názory. Setkat se se starostou a místostarosty Vyškova na neformální půdě budou mít již brzy možnost Vyškované. 

Vedení radnice zavádí pravidelná setkávání s obyvateli města formou terénní starostovny. „Mnozí se mohou ostýchat sejít se s námi v našich kancelářích, mají raději neformální prostředí. Domluvili jsme se, že jakmile to počasí dovolí, takovou možnost setkávání venku u nějakého příjemného posezení jim umožníme. Ta doba je tady,“ potvrdil starosta Vyškova Karel Jurka. 

Starosta a místostarostové tak budou diskutovat s obyvateli o tématech, která je trápí i těší, poprvé ve středu 12. června od tří do pěti hodin odpoledne. Ve stanu. Na chodníku. Pod radniční věží. „Podstatou je bezbariérovost, občané budou vědět, že jim budeme v daný čas k dispozici. Se svými problémy, připomínkami nebo nápady bude moci přijít každý, s kolegy místostarosty se budeme střídat. Předpokládám, že se budeme účastnit vždy ve dvou. Praxe ukáže víc. Na první termín starostovny nicméně přijdeme všichni čtyři. Chceme diskutovat, vysvětlovat a naslouchat. Plánujeme vyrazit také do našich místních částí. Předsevzali jsme si být otevřenější a vstřícnější, mobilní starostovna je dalším krokem, jak toho docílit,“ prohlásil starosta města. 

Pod radniční věží se chtějí se zájemci potkávat jednou měsíčně. Uvidí, jak se projekt osvědčí. „Je to jiná forma komunikace s obyvateli města. Témat bude určitě hodně. Rádi bychom dali starostovně pevný řád. Chceme se scházet každou druhou středu v měsíci v odpoledních hodinách. Druhý termín je proto naplánovaný na středu 10. července,“ informoval vyškovský místostarosta Roman Celý s tím, že prezentační stan radnice využije i při jiných městských akcích. 

Autor: Michal Kočí, tiskový mluvčí města
Foto: Facebook MěÚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *