Vánoční inspirace na dárky pro cestovatele

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Pokud neradi sháníte dárky na poslední chvíli, tak je načase, abyste alespoň začali plánovat, co komu darujete, čím ho potěšíte. Udělat radost a zavděčit se každému totiž není zrovna jednoduché. Je někdo z vašich přátel či rodiny vášnivý cestovatel? Tento článek vám přináší 8 tipů na dárky, které jsou vhodné především pro cestovatele..

Stírací mapa

V současné době se stává čím dál tím větším “hitem” mít doma na zdi pověšenou stírací mapu. Tyto mapy jsou prodávány v různých barvách a provedeních, kdy po výletě stíráme na mapě lokalitu, kterou jsme právě navštívili. Je přece výzva postupně navštěvovat místa, která mapa zobrazuje. Pokud obdarovávaná osoba cestuje spíše po České republice, lépe využije stírací mapu Česka, než celého světa. Tuto mapu je možné zarámovat a použít ji zároveň jako obraz a dekoraci v bytě.

Cestovatelský deník

Je obdarovávanou osobou člověk, jenž si rád dělá poznámky a je velký pisálek? Potom určitě nepohrdne cestovatelským deníkem, pro který se místo v batohu vždycky najde. Většina těchto deníků má odolný obal s kapsičkou na propisku a malé suvenýry. S tímto deníkem už obdarovaný nikdy nezapomene žádný z jeho zážitků, protože všechny bude mít řádně zaznamenány zde.

Cestopis či předplatné časopisu pro cestovatele

Pokud chceme obdarovat člověka, který se rád nechává inspirovat ostatními, zaplatíme mu předplatné cestovatelského časopisu na určitou dobu. Předplatné časopisu zaplatíme a poté obdarovanému předáme darovací list. Avšak dalším vhodným dárkem v této kategorii je také kniha s cestovatelskou tématikou.

Poukázka na poznávací zájezd

Jestliže se chcete tzv. “plácnout přes kapsu”, doporučuji jako dárek zvolit voucher na poznávací zájezd. Vyberte destinaci o které víte, že ji daná osoba má ráda nebo sní o jejím navštívení. V současné době se většina poznávacích zájezdů například v Evropě pohybuje vcelku nízko.

Houpací síť či hamak

Jedná se o cestovatele, který většinu času tráví v přírodě, pod stanem, avšak nerad si shání ubytování? Pořiďte mu houpací síť či hamak, jenž připevní mezi 2 stromy nebo nějaké tyče. V obchodech narazíme na velký výběr hamaků či houpacích sítí, a to co se týká barvy, materiálu i velikosti.

Trackové boty

Na správný výlet je zapotřebí kvalitní obuv. Boty z této kategorie určitě napatří k levným záležitostem. Nicméně je to položka, která se vyplatí. Trackové boty jsou jak na běžné chození, tak i náročné výstupovky. Nabízí se nepromokové, kotníkové, vzdušnější, levnější i luxusní.

Zábavné tričko

Originální trička se zábavnými potisky. Pro cestovatele i náhrada chybějící slovní zásoby.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění může mít obdarovaný už jako součást platební karty nebo jiné pojistky. Nikdy bych jej nepodceňovala, obvzláště při cestách mimo Evropskou unii. Takový vymknutý kotník ve švýcarských alpách nebo píchnutí neznámým hmyzem v Thajsku se může hezky prodražit. Tohle je hlavně tip na dárek praktický, který každý cestovatel ocení, jelikož 8 Kč na den, na které to vyjde, určitě raději použije jinde.

Doufám, že jsme vás aspoň trošku inspirovali a všem obdarovaným přejeme krásné a spokojené cesty.

Autorka: Markéta98 z Copywrittingu
Foto: Pixabay a MonikaBrygida

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *