Veřejné grilovací místo pro všechny už za pár dní ve Vyškově

Obliba veřejných grilovacích míst roste. Velká města se jimi snaží vyjít vstříc svým obyvatelům, kteří si rádi pochutnají na něčem grilovaném. Venkovní posezení budou moci brzy svolat už také Vyškované. Nový prostor vznikl za dětským dopravním hřištěm. Přístupný veřejnosti bude v následujících dnech.

Stavba spočívala ve vybudování mlatové plochy a otevřeného ohniště s lavicemi. Nechybí ani prostor na dřevo. „Jelikož bude místo pro grilování lákat celé rodiny, rozhodli jsme se ještě pro stavbu malého prostoru pro nejmenší děti. V místě je tak houpačka s houpadlem,“ prozradil místostarosta Vyškova Karel Jurka.

K dispozici bude grilovací místo i menší ohniště. Možné bude používat klasické dřevo i dřevěné uhlí. Zájemci si budou nosit své. „Pevně věříme, že novinka nebude lákat vandaly. Všechno přináší svá rizika. Grilovací místo je nicméně snad natolik zajímavé, že si nikdo nedovolí prostor ničit,“ poznamenal místostarosta.

Ačkoliv byla režie novinky v rukou radnice, s nápadem přišla společnost BKR ČR, s. r. o. – Výrobní závod VELUX ve Vyškově. „Letos v září oslavíme ve Vyškově 20 let od otevření první haly. K této příležitosti jsme chtěli poděkovat nejen zaměstnancům, ale také obyvatelům Vyškova za léta podpory. Postavit gril, přístupný všem, aby se tu mohli lidé scházet s rodinou a přáteli, nám přišlo jako skvělý nápad,“ vysvětlil ředitel BKR ČR Pavel Říman.

Od Zaměstnanecké nadace VELUX, která finančně podporuje zaměstnance v tíživé životní situaci nebo studia jejich dětí, ale také charitativní a veřejné neziskové projekty, obdrželo město na vybudování veřejného grilovacího místa příspěvek ve výši 212 tisíc korun.

Zdroj: TZ MěÚ Vyškov

Šárka P.

Zakladatelka a provozovatelka VeVyškově.cz. Z organizačních a technologických důvodů bylo založení nového blogu Můj Vyškov nejlepší variantou pro lepší a rychlejší publikaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *