vyskov koronavirus

Vyškov a Koronavirus – MěÚ spustilo Aktuality na webu, důležité linky

Aktuálně

Jelikož se situace mění z hodiny na hodinu, je velice těžké psát nějaké rady a návody. Nicméně i Město zareagovalo na současnou situaci a zprovoznilo Korona News Feed na svém webu. Od teď už nejme odkázání jen na FB skupiny, kde více šíří panika a stres místo konkrétního infa o situaci ve Vyškově. Nejrychlejší informace podává město na svém Facebooku.

Dnes, tedy 18.března nás vyzývají k nošení roušek, obezřetnosti a nově o Povinnosti rouen platné od 12.00 dne 18.3.2020
Před pár dny zveřejnili informace o omezení pracovní doby úřadů, Respona atd…

Důležité linky a odkazy

Ze sociálních sítí víme, jaká je situace s rouškami. Díky davové solidaritě vznikla v Česku platforma Dámeroušky.cz Na tuto platformu se mohou zaregistrovat všichni, kdo roušky šíjí a taky tam mohou dodavatele najít ti, kdo roušku potřebují.

Ministerstvo zdravotnictví spustilo web pouze na Koronavirus, všechny aktuální informace hledejte tam.

Všechny, kteří nakupujete přes rohlík.cz vyzýváme, kupujte je to nejdůležitější a jen pokud opravdu potřebujete, ti řidiči jsou taky jen lidi. 

Na rozvoz a vydávání jídla z okénka se přeorientovalo mnoho restaurací. Jídlo na rozvoz lze objednat z B-Burgeru Bombasticu, vydávání meníček z take away okének dělá třeba Radegastovna, Adélka Pustiměř.

I přes přijatá opatření se pořád snažíme starat o naše hosty. Děkujeme za přízeň, jsme tu stále pro Vás!! Chystáme i víkendovou nabídku ve stejném čase🍛🥗😃

Zveřejnil(a) Restaurace Adélka dne Úterý 17. března 2020

Myslel na své rodiče a prarodiče. Pomáhejte s nákupy, hlídejte je doma

Ve Vyškově jsou organizace, které uvítají vaši pomoc, mrkněte jim na stránky, jestli tam není výzva, popřípadě napište spontánní email s nabídkou pomoci

Sociální služby Vyškov Domov důchodců
Habrovanský zámek
Charita Vyškov
Adra Vyškov

Kdo zůstal bez práce, má teď největší šanci najít si zaměstnání u rozvážkovách služeb a u internetových obchodů.

Vynikající projekt spustila Česká televize, na ČT2 běží každé dopoledne pořad UčíTelka.

UčíTelka – dojmy z prvního vysílání

Jak se vám naše první vysílání pořadu UčíTelka líbilo? 📺 Paní učitelky – Tereza Čtvrtečková, Ingrid Šindléryová, Markéta Grígeľová a Dana Kešnerová – nám svěřily své dojmy z jejich prvního živého přenosu. Nestihli jste dnešní UčíTelku? Výuku můžete dohnat už nyní v iVysílání! ➡️ http://bit.ly/2TQbJo4

Zveřejnil(a) UčíTelka dne Pondělí 16. března 2020

Vydechněme, udělejme si pohodičku, vypněme telefony, počítače aspoň na pár hodin denně. Tuhle facku svět zřejmě potřeboval, abychom se trošku zastavili a ujasnili si naše priority. Až bude vše zase v normálu, podpořte místní podnikatele, nakupujte u soukromníků, chodťe do restaurací a konečně zapomeňte na ty zbytečný nákupy z Číny.

NEOTRAVUJTE ZBYTEČŇĚ u doktorů, ani do nemocnic a domovů zbytečně NEVOLEJTE, doktoři, sestry, ošetřovatelky momentálně potí krev, nezdržujte je.

Nosit roušku a dodržovat odstupy. Děkuji dvorní grafičce za perfektní infografiky, které jsou na našem společném FB.

V tuto chvíli snad nejhledanější heslo českého internetu je "JAK UŠÍT ROUŠKY". Možná by bylo dobrý nastudovat i heslo "…

Zveřejnil(a) VeVyškově.cz dne Pondělí 16. března 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *