bioodpad

Vyškovák chtěl vzorně vyvézt bioodpad a málem ho na Responu a na úřadě šlak trefil

Vyškovák dopisovatel Žijí mezi námi

Přišel nám email od pána, který si říká INPA.
Inpa stříhal na zahradě Túje a chtěl je vzorně vyhodit.

V pátek popeláři vyváželi BIO popelnice, tak jsem jim k popelnici nachystal tři pytle s ostříhaným Břečťanem ze dvora. Dvakrát do roky stříhám plot z Břečťanu a z Tújí a vždycky jim to dávám k popelnici. Borci si to vysypou a pytle nechají u popelnice. No a tentokrát ne. Vysypali jeden a dva tam nechali. Samozřejmě po tom slejváku to bylo odpoledne plný vody, takže jsem to nemohl ani schovat. No nic. V sobotu jsem to naložil a že to zavezu do sběrnýho dvora. 

Přijedu tam a fronta asi patnácti aut…cca skoro 3/4 hodiny. Tak už se mi honily hlavou myšlenky, jestli nebylo lepší to hodit někam do zmole a nikam nejezdit. Ten kukabus to projede městem, pobere, a je snad jedno, jestli tam má o pět kilo zelenýho víc, nebo ne. Ale ty auta v tý frontě přece vypálí něco benzínu a spálí do vzduchu než tam dojedou a vyčkají tu frontu…

Tak když na mě došla řada, jsem se ptal toho maníka, co to tam řídí, proč už se neodváží všechno, tak jak dřív. No a on, že za to může město, že vydalo zákaz vybírat víc než jeden pytel odpadu navíc a město chce mít přehled o tom, kolik toho kdo vyhodí, no bla bla..

Tak jsem byl dnes na úřadě, že se zeptám, jak to je a tam mě paní pěkně informovala o tom, že si mám založit kompost a jestli nevím jak, tak se to mám naučit ( že by mi byl doma kompost na dvě věci je druhá věc), že pokud vyprodukuju víc odpadu něž běžný občan, tak si ho musím likvidovat sám (o.k.) a že mám být městu vděčný za to, že mi zdarma poskytlo popelnici na bioodpad a ten vyváží. ( Popelnici platím pravidelně každý rok a dřív byla směsná vyvážena každý týden, teď jednou za 14 dní, což znamená, že za bioodpad platím taky, ne? ) no a nakonec, že město vlastně po Responu nic takovýho nechce, ale Respono že si stěžuje, že prodělává.

Hele ať to moc neprotahuju, protože už jsem celkem vychladl. Pokud to bude město a Respono takhle řešit dál, tak se nakonec spousta lidí vykašle na nějaký třídění a bude se to házet zase všechno dohromady…a nebo kolem silnic do příkopů …

to je všechno měj se a díky INPA

Foto: Pixabay

2 thoughts on “Vyškovák chtěl vzorně vyvézt bioodpad a málem ho na Responu a na úřadě šlak trefil

  1. Co dodat. Hezky to pán napsal. Já bych jen dodal, že Respono (Vyškov) není dobrej podnik. Vyvézt tam odpad znamená spoustu promarněného času, protože tak pomalý svěrný dvůr jako ve Vyškově není na celé Moravě.
    Město by se mělo zamyslet, jaké jsou jeho priority. A paní na úřadě by mělo být vysvětleno, pro koho tu je.

  2. Ja jednou jel vyvezt do Vyškova 4 rule stare asfaltove lepenky jako nebezpecny odpad, a kdyz jsem zjistil kolik za to chteji tak jsem malem dostal infarkt, nechal jsem tam 4000 kc je to drazsi nez koupit novou, pak se nedivim ze jsou plny zmole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *