senior taxi vyškov

Zájemci o službu SENIOR TAXI si mohou začít vyřizovat průkazky

Zprávy MěÚ

V pondělí 3.září začne fungovat služba SENIOR TAXI. Senioři starší 65i let, po registraci na MěÚ Vyškov, budou moci jezdit k lékaři, na rehabilitaci, do knihovny, na úřad nebo na hřbitov za jednotnou částku 20 korun. Vyškov zavádí cenově a časově dostupnou přepravu seniorů a lidí se zhoršenou pohyblivostí.

Služba je určená lidem s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří dovršili věk pětašedesáti let. Využít ji mohou také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku. Potřebují jediné: vyřídit si průkazku Senior taxi, kterou od začátku srpna vystavuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Vyškov (budova B, 3. poschodí). „Registrace a vydání průkazu pro využívání služby je zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě. Zájemcům stačí přinést občanský průkaz, fotografii mít s sebou nemusejí, na průkazce nebude,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Odbor vystaví průkazku v úředních hodinách v pondělí a ve středu, není problém se ale dostavit i po předchozí telefonické domluvě (517 301 570). „Senior taxi úspěšně funguje v desítkách jiných měst, jsem rád, že tuto cenově zvýhodněnou dopravu seniorů budeme mít nově také ve Vyškově. Naším cílem je usnadnit seniorům či lidem s handicapem cesty za lékařem, do nemocnice, na hřbitov nebo na úřady, krokem jim rozšiřujeme možnosti dopravy,“ poznamenal starosta města.

Senior taxi bude k dispozici každý všední den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za poplatek 20 korun si budou lidé telefonicky objednávat. Zřízeno už je tak telefonní číslo, které bude přesměrováno na provozovatele. Ten bude objednávky zadávat do systému.

Telefonní číslo na Senior taxi: 777 358 999

Telefonní číslo bude aktivní týden před spuštěním služby, tedy od pondělí 27. srpna. Od tohoto dne je možné, aby si zájemci službu objednávali. Příjem telefonických objednávek bude možný v pracovní dny v době od 6.30 do 18.30 hodin.

Nejvhodnější nabídku na provozování Senior taxi na území města Vyškova podala ostravská firma ROSI LOGISTIC s.r.o., smlouva je uzavřená na dobu určitou do 31. srpna 2021. Zájemci zaplatí za jednu jízdu 20 korun, rozdíl bude hradit město. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který platbu za převoz nehradí. Měsíční evidenci jízd bude městu dopravce předkládat spolu s vyúčtováním služby.

O službě Senior taxi jsme vás informovali již 26. června.

Cílová místa:

  • úřady
  • pobočky České pošty
  • lékařské ordinace na území města, nemocnice s poliklinikou Vyškov
  • rehabilitační zařízení
  • autobusové a vlakové nádraží
  • hřbitovy
  • Masarykovo náměstí
  • Knihovna Karla Dvořáčka

    Zdroj: TZ MěÚ Vyškov

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *