debetni a kreditni karty

Znáte rozdíly? Kreditní karta x Debetní karta x TWISTO

Nástěnka Reklamní sdělení

Otevřeli jste svoji peněženku, kde máte uloženou kartu z banky. Vidíte zde napsané vaše jméno, logo banky, platnost karty.. To je pouze hrstka informací, které vaše karta obsahuje. Vše ale naleznete jak na kreditní tak i na debetní kartě.
Občas si z návštěvy banky odnesete více věcí, než byste si přáli a občas ani nevíte, jak se to přes tu hromadu informací stalo. Jaká tedy karta je právě ve vaší peněžence a jaký je mezi nimi rozdíl?

Debetní karta

S “debetkou” má zkušenost většina z nás, i když to ani neví. Debetní karta je totiž oficiální název karty, kterou máte ke svému běžnému účtu. Založíte si tedy ve vámi vybrané bance účet a poštou vám přijde karta, která je s vaším účtem svázaná. Kartou lze platit v obchodech, přes internet nebo si přes ni z bankomatu můžete vybrat hotovost. Vzhledem k tomu, že je karta svázána s vaším účtem, čerpáte tedy vždy vaše peníze. Každá karta má svoje denní limity. Ty si můžete nastavit na vaší nejbližší pobočce nebo přes internetové bankovnictví. Máte-li k vašemu bankovnímu účtu sjednán kontokorent, můžete s kartou čerpat do mínusu. V tu chvíli máte půjčené peníze banky, které se automaticky zaplatí s příchozí platbou. Není-li kontokorent sjednán, končí čerpání karty k nulovému zůstatku vašeho účtu.

Kreditní karta

Stejně jako v případě debetní karty si sami vyberete banku, kde si kreditní kartu sjednáte. Prvním rozdílem, který můžete vnímat, že ke kartě si nezakládáte bankovní účet. S kartou čerpáte od banky úvěr. Nemáte tedy k dispozici vlastní finanční prostředky, ale disponujete prostředky banky. V bance vám na kartu nastaví limit. Ty jsou určovány podle vašich finančních možností. Banka si od vás tedy může od zaměstnanců vyžádat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání fyzických osob u OSVČ. Každá kreditní karta má období, kdy na vyčerpané peníze nemáte stanovený žádný úrok. Pokud v tomto období peníze bance zaplatíte, neplatíte úrok. A můžete peníze čerpat opět od nuly. Nesplatíte-li částku v bezúročném období, začnou naskakovat opravdu vysoké úroky. Kartu používejte vždy pouze na placení. V žádné případě z ní nezkoušejte vybrat hotovost. Je pak možné, že pokud byste to dělali často, nemusíte se doplatit. Okamžitě vám totiž naskočí nejen úrok na vybrané peníze, ale také musíte zaplatit každý výběr.

Rozhodně si nikdy ke kartě nepište PIN kód!! To už byste ty peníze zlodějům mohli dát rovnou do ruky.

Kartu, která by se mohla hodit, vám dá TWISTO

Twisto je aplikace. Twisto je česká novinka na trhu a dalo by se říci, že je kombinací debetní a kreditní karty.
Proč kombinací? Stejně jako u kreditní karty nakupujete za cizí peníze, tedy za paníze Twista. Váš Twisto účet je ale propojen z vašim bankovním účtem, tudíž máte k dispozici pouze částky – limit, s kterými disponujete dle zadaných a ověřených parametrů. V praxi to vypadá tak, že zaplatíte za peníze Twista a vrátit jim to můžete až za 14 dní.


Twisto

Jak se platí přes TWISTO?

 • aplikací
 • náramkem
 • kartou, kterou k účtu dostanete

Výhody TWISTA

 • nákupy na internetu i v kamenných obchodech ( cca 600 eshopů )
 • splatnost 14 dnů
  přes aplikaci můžete vyfotit složenku, kterou potřebujete zaplatit a momentálně na ní nemáte, Twisto ji zaplatí za vás
 • zahraniční platby podle nejvýhodnějšího kurzu ( tarif Premium )
 • lze napojit Apple Pay
 • lze platit náramkem kdekoli na světě
  nepotřebujete s sebou brát peněženku ani karty, když jdete na párty nebo do hor
 • vrácení peněz z nákupů, pokud používáte aplikaci Plná Peněženka


twisto nejlevnejsi kurzy

Nově registrovaným zájemcům Twisto momentálně nabízí počáteční BONUS 300 Kč

Pokud máte zájem o Bonus 300 korun, jako dárek, zadejde při registraci kód 5X53KM nebo použijte  níže uvedený odkaz.


Twisto s BONUSEM 300 korun ZDE


Plná Peněženka s BONUSEM 60 korun ZDE

Zdroje a více info:
TWISTO
Plná Peněženka
Foto: Pixabay a Twisto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *